سلام

شاید نزدیک دو ماه می شه که اینجا ننوشتم و خوشبختانه بانو، جور من رو کشید و اینجا رو توی محرم و صفر به روز نگه داشت. محرم امسال برای ما از خیلی نظرها با سال های قبل متفاوت بود.

هم اینکه دخترمون مطهره اولین محرم زندگیش رو تجربه می کرد و سعی کردیم این تجربه خوب براش ثبت بشه، و کمک کنیم از همین ابتدا امام حسینی و بچه هیئتی بار بیاد، همون طور که در تمام دوران بارداری این یکی از دعاهای بعد از نمازهامون بود.

هم اینکه مشغولیت های فراوانی داشتیم غیر از شرکت در برنامه های مذهبی و استفاده از اونها. یکی از مشغولیت ها برگزاری سومین جایزه ادبی داستان لوح بود با عنوان «اشکواره داستان های کوتاه کوتاه عاشورایی» که در چند پست قبل فراخوان اون رو منتشر کرده بودم. تقریبا یک هفته قبل از محرم این برنامه جدی تر شد و پیشنهاد اون رو به حوزه هنری و سایت لوح دادیم و اونها هم استقبال کردند. بعد از تهیه حدود خرج و مخارج و مجموعه عوامل مورد نیاز برای برپایی برنامه و پیش بینی برنامه ها و تاریخ ها و بقیه جزئیات روز اول محرم فراخوان رو منتشر کردیم و بعد از اون در شکل های مختلف خبر برگزاری اون رو تبلیغ کردیم تا افراد بیشتری مطلع بشن. بعد هم در این دو ماه به صورت تصاعدی مشغول برگزاری خوب این اشکواره بودیم. من در سمت دبیر و بانو به عنوان سردبیر.

شکر خدا دیروز اختتامیه هم برگزار شد و نفرات برتر معرفی شدند و جایزه هاشون رو گرفتند. توی برنامه دیروز موفق شدیم حاج آقای پناهیان رو هم دعوت کنیم و ایشون هم پذیرفتند و استقبال کردند. امیدواریم که این حرکت امضای ارباب رو هم در پی داشته باشه و نگاه مثبتی به اون داشته باشند ان شا الله و تونسته باشیم قدم کوچکی برداریم.

از مجموع ۳۴۸ داستانی که به دست مون رسید ۸۴ تا داستان هم انتخاب شدند تا در کتاب مجموعه منتخب آثار چاپ بشن. این کتاب با نام «عطر عطش» توسط انتشارات سوره مهر با زحمت و مشقت بسیار و معجزه گونه، حدودا یک هفته ای چاپ شد و به مراسم اختتامیه رسید. که در پایان مراسم بین حضار توزیع شد.

انصافا کتاب بسیار خوبی شده و کاملا قابل توصیه است. بعضی از داستان ها بسیار هنرمندانه و دلی نوشته شده و یک روضه کامل هست. آثار خیلی خوبی که آدم حسودیش می شه که چرا نمی تونه از این داستان های خوب و مثبت بنویسه و دوست داره نویسنده تک تک اونها خودش باشه! پیش بینی من اینه که این کتاب در محرم سال آینده بسیار مورد استفاده قرار بگیره و می تونه در مدارس و هیئت ها و جاهای دیگه به عنوان یک هدیه فرهنگی خوب توزیع بشه. داستان های نفرات اول تا سوم در صفحات ابتدایی کتاب چاپ شده و در ادامه بقیه آثار بدون نظم مشخصی قرار گرفته اند.

کاش که خدا ازمون راضی باشه. همین…

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious