سلام.

سال گذشته بود که با خبر شدم کلاس های تفسیر قرآنی با موضوع «زن و نظام خانواده» در موسسه جهادی برگزار می شود و استاد آن جناب آقای قاسمیان هستند. وقتی متوجه این قضیه شدیم که حدود بیست جلسه از این کلاس گذشته بود اما با این حال فایل های صوتی جلسات گذشته را گرفتیم و توی مسیرها داخل اتومبیل با بانو گوش می دادیم و در عین حال تلاشمان هم این بود که در مابقی جلسات هر هفته شرکت کنیم. محتوای ارائه شده در این چهل و اندی جلسه انصافا محتوای بی نظیر و خوبی بود و برامان کلی فایده داشت. دقیقا مثل بقیه کلاس ها و جلسات آقای قاسمیان.

آقای قاسمیان را من از زمان دبیرستان می شناسم. ایشان سال چهارم، دبیر درس بینش اسلامی ما بودند. هیچ وقت یادم نمی رود،‌ همان روز اول که در کلاس حاضر شدند گفتند: «ببینید دوستان. من می دونم که شماها الان درگیر تست و کنکور هستید. و من هم در سمت دبیر بینش اسلامی باید با شماها تست بینش کار کنم، مثل همه درس های دیگه تون. ولی خداوکیلی اگر سوالای کنکور رو جلوی منم بگذارن مطمئنم نمی تونم بیشتر از ۵٠ درصد بزنم. چون مثلا می پرسن کدام مهم تر است؟ خدا، دین، پیغمبر، پروردگار…! آدم می مونه کدوم رو بزنه. هیچ مبنایی هم نداره الا زیرنویس فلان صفحه از کتاب. پس شماها خودتون برید و کتاب بینش تون رو بخورید و من عوضش در کلاس چیزهای دیگه ای می گم که در دانشگاه که همه قبول می شید و بعد از اون به دردتون بخوره»

و این طوری بود که زنگ بینش برای ما در آن شلوغی تست و کنکورهای آزمایشی زنگ تنفس بود. مخصوصا که کلاسمان پنج شنبه بود و حال و هوای پنج شنبه ای من هم حالم را بهتر می کرد. آقای قاسمیان آن ساعت ها را درباره بحث ارتباط دختر و پسر و محیط دانشگاه و نهایتا ازدواج برایمان صحبت کردند و انصافا خیلی به درد خورد. (هنوز دنبال فایل های صوتی آن موقع ام که دوباره گوش بدهم شان.)

آقای قاسمیان بیوگرافی جالبی دارند. ایشان فارغ التحصیل کارشناسی عمران دانشگاه شریف، فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فلسفه از دانشگاه قم، فارغ التحصیل حوزه علمیه قم، استاد دانشگاه امیرکبیر و شریف و علم و صنعت، استاد دروس مختلف حوزوی، مدیر و موسس مدرسه علمیه مشکات و … است. این «و غیره» یعنی اینکه صدای بسیار دلنشینی دارند و آواز هم تخصصی کار کرده اند، فوتبالیست قهاری هستند، در رشته پینگ پنگ همیشه غول آخر مسابقات بوده اند و کم شده که ببریم شان، قاری برجسته ی قرآن اند و یک پای ثابت بسیاری از اردوهای جهادی و و …

 

 

همین قدر معرفی بس است. اینها را گفتم تا هم عرض ارادتی باشد به محضر این استاد عزیزم، حضرت حجت الاسلام و المسلمین غلامرضا قاسمیان، که در شکل گیری اعتقادات و بینش من نقش مهمی داشته اند و هم اینکه سایت ایشان را  که خودم راه انداختم معرفی کنم. (www.qasemian.ir)

ایشان الان در طول سال جلسات منظم سخنرانی با موضوعات مختلف دارند. همین طور در مراسم های مناسبتی هم هستند. مثلا در مراسم محرم، دهه اول را در موسسه جهادی و حوزه مشکات بودند و بعد چهار شب در مسجد دانشگاه شریف.

الان برنامه های ثابت ایشون یکی پنج شنبه ها، تفسیر قرآن، سوره مبارکه توبه است. دیگری سلسله مباحث کامل درباره ولایت فقیه با عنوان «حکومت ولایی» که قرار است به صورت کامل این بحث را جمع کنند، با تمام حواشی و تمام سوالات و اشکالات مطرح و پاسخ دادن به همه آنها. دیگر، جلسات تفسیری روزهای سه شنبه بعد از نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه شریف. و همچنین سلسله کلاس های تاریخ اسلام که در واحد خواهران حوزه علمیه مشکات برگزار می شود.

همه این برنامه ها روی وب سایت ایشون www.qasemian.ir با فایل صوتی مربوطه و متن کامل سخنرانی انتشار داده می شود. در حقیقت سنگ بنای این کار را بنده حقیر گذاشتم ولی الان دوستان دیگری به تیم اضافه شدند و داریم با هم کار را پیش می بریم. اون سلسله بحث های مربوط به «زن و نظام خانواده» هم به زودی روی سایت قرار می گیرند، که به نظرم برای هر زوج در شرف ازدواج یا تازه ازدواج کرده بسیار مفید خواهد بود.

به همه کسانی که وقتش رو دارند پیشنهاد می کنم این سایت رو دریابند و از سخنرانی های ایشون استفاده کنند. از نظر من ایشون یکی از همون عمارهایی است که رهبر معظم مون به شون اشاره کردند و بر ماست که بنیان های فکری خودمون رو با استفاده از این عزیزان قوی و محکم کنیم تا در فتنه های آخرالزمان کم نیاریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious