سلام.

 

الحمد لله الذی لیس لقضائه دافع

و لا لعطائه مانع

و لا کصنعه صنع صانع

و هو الجواد الواسع

(ترجمه از من) شکر مخصوص خداوندی است که هیچ کی نمی تونه جلوی قضاشو بگیره و اگه اون بخواد می شه. و اگه بخواد بخشش کنه و چیزی بهمون بده عمرا کسی نمی تونه جلوشو بایسته. و سیستمی که او می سازه و گردش روزگاری که او رقم می زنه رو هیچ کس دیگه نمی تونه تدبیر کنه و ساخته های هیچ کی مثل مال او نمی شه. هیچ کارگردانی نیست که اگه بخواد بتونه آخر یه فیلم با این همه مصیبت رو به نحو خارق العاده و واقعی درست کنه و سر و سامون بده و هیچ داستان نویسی نمی تونه اینقدر اجزای ریز داستانش رو دقیق خلق کنه که تو دل هر کدوم هزاران داستان و قصه باشه و همه به هم مربوط و متصل. و اوست بخشنده ای که خیلی خیلی به بنده هاش چیز میز می ده. روشون بازم زیاده این بنده ها ولی او می ده. به هرکی هر چقدر که بخواد و ظرفیت اون آدم باشه.

بازم داره یه عرفه دیگه می یاد و من دلم سخت گرفته. عرفه برای من کار حج نرفته ی هر ساله رو انجام می ده آخه می گن حج خانه ی خدا در حقیقت یک فرار هرساله است. یک فرار بزرگ از مردم، از دور و بری ها، از دغدغه های بی خود زندگی که چاره ای نیست ازشون، از گناهای بزرگ و کوچک و یه باز سازی و تجدید قوای درونیه. ما که تا حالا نتونستیم بریم حج ولی عرفه خدا رو شکر این کار رو برامون کرده.

فردا برای ما و امروز برای عربستان روز عرفه است، یعنی الان همین الان که دارم این یادداشت رو می نویسم امام زمانمون توی صحرای عرفات بین چند تا حاجی دیگه نشسته اند و دارند دعای عرفه می خونند. شاید هم کربلا باشند و کنار قبر امام حسین علیه السلام و زیر گنبد و قبه اون حضرت که ثواب بزرگ دعای عرفه مال اونجاست و لا غیر.

خدایا قسمتمون داره می شه که مام لبیک اللهم لبیک گویان بیایم به مکه و مدینه و عرفات. اما حج عمره. عیبی نداره مهم اینه که ما دو تا داریم زندگیمون رو این جوری شروع می کنیم. عروسی نگرفتیم و پشت کردیم به یه سری قواعد دست و پا گیر و حالا دیگه دو ماه بیشتر نمونده تا اومدنمون به سوی خانه ی تو. کم کمک داری دلهای من و سارا رو با خودت همراه می کنی و بهمون می فهمونی که دنبال معنویت باشیم. خودمون رو بسازیم تا برای مهمونیت آماده شیم. برای یه جشن. یه جشن عروسی مجلل با حضور این سه دوست صمیمی : محمدرضا، سارا و خدا

از جنس خودت کن ما دو تا رو هم …

از جنس خدا نشده نمی یایم … مطمئنم … کمک کن

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious