تا به حال کتاب نذری گرفته اید؟ شده روی صندلی پارک بنشینید و ببینید کسی کتابش را برای شما، جا گذاشته است؟ شده کتاب های با محتوای قوی اما گران قیمت را با تخفیف زیاد عرضه کنند و با خیال راحت بتوانید خرید کنید؟

نشده؟

چرا خود ما و شما سهمی در تبادل کتاب های مفید نداشته باشیم؟ چرا همیشه منتظر باشیم فرد دیگری شروع کننده باشد؟

پیشنهاد می کنم این بار، خود شما یک قدم در این زمینه بردارید و برای ترغیب سایر دوستان، از نتایج کارتان همین جا بنویسید. می توانید در طرح صدقه ی کتاب کتابستان سهیم باشید. کتاب نذری بدهید و یا کتاب های خاک خورده ی کتاب خانه تان را جا بگذارید.

***

81045

فروشگاه کتابستان متروی شهدا، در اولین جلسه طرح صدقه کتاب میزبان مادر شهیدان مظفری، سارا عرفانی(نویسنده رمان لبخند مسیح) و جمعی از علاقه مندان کتاب بود. این طرح قرار است هر چهارشنبه ساعت ۱۶:۳۰ در محل این فروشگاه برگزار شود و هر هفته هم یک کتاب با کمک افراد نیکوکار با تخفیف بالا به دست مخاطبان برسد.
با حجاب خود پاسدار خون شهدا هستیم
مادر شهیدان مظفری که در مراسم حضور داشت با بیان خاطراتی از شهید «کیا مظفری» غلبه جریان حق را با نصرت الهی حتمی خواند و پس از قرائت بخشی از وصیت نامه شهید صفا مظفری(فرمانده گردان سلمان) گفت: «شهدا رفتند و برای ما جان دادند و ما با حجاب خود از خون شهدا پاسداری می کنیم.»

عرفانی، نویسنده رمان لبخند مسیح و مجموعه داستانی هدیه ولنتاین، ابراز امیدواری کرد که طرح صدقه کتاب بتواند به فرهنگ کتابخوانی کمکی بکند و بهانه ای برای آشتی دادن مردم ما با کتاب باشد و گفت: «نذر، صدقه یا هدیه کتاب هایی که خوانده ایم می تواند کمکی باشد برای دیگران؛ علاوه  بر بانیان خیر خود ما هم در متناسب وسعمان اگر کتابی را خواندیم آن را به دیگران هم هدیه بدهیم و  بهدیگران هم این کار را توصیه کنیم.»
کتابها را بجای خاک خوردن جا بگذارید!
نویسنده رمان لبخند مسیح به جاگذاری کتاب اشاره کرد و گفت: «کتاب هایی در کتابخانه‏مان خاک می خوردند که محتوای خوبی داشتند ولی برای من بلااستفاده بودند؛ کاری هست به نام «کتابت را جا بگذار» یعنی اگر کتاب خوبی را خواندی آن را در مکانی جابگذار تا فرد دیگری آن را بردارد و مطالعه کند. در ابتدای کتاب آن را به دیگران توصیه کن و از آنها بخواه بعد از مطالعه کتاب آن را در جای دیگری جا بگذارند. من خودم چند جلد از کتاب هایم را در مترو به همین روش جاگذاشتم.»

عرفانی همچنین درباره کتاب چی شد چادری شدم گفت: «اگر چه من با توجه به فرهنگ خانوادگی مان از ابتدا چادری بودم لیکن کسانی که بعدا چادر را به عنوان حجاب کاملتر انتخاب کرده اند قطعاً اجر ویژه ای خواهند داشت. با توجه به اینکه چادری بودن در جامعه ما هزینه هایی دارد باید پایه های معرفتی ما از قرآن و روایات آنقدر محکم باشد که در مقابل حرف و طعنه های نامهربانانه ما در مسیر سست نشویم.»

_________________________

با افتخار صدقه بگیرید!

بعد از ۱۷ سال

آیین افتتاح «طرح صدقه کتاب» کتابستان متروی شهدا برگزار شد

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious