چرا محمود کریمی در هیئت ش طبل می زند

چرا فلان مداح فلان شعر را می خواند

چرا در فلان خطه از کشور به فلان سبک عزاداری می کنند

چرا فلان مداح فایل های صوتی اش را امسال روی سایت ش نمی گذارد. شنیده ایم می خواهد فقط خودش بفروشد.

فلان مداح شنیده ایم روزی یک سانتافه می گیرد تا بخواند

فلان مداح وقتی زنگ می زنی دعوت ش کنی اینقدر پول می گیرد

چرا در فلان هیئت برای عزاداری و سینه زنی لباس هایشان را در می آورند، خیلی کار زشتی است

هنوز امام حسین را نکشته اند اینها ده روز عزاداری می کنند. دهه محرم باید بعد از عاشورا باشد نه قبل آن. هنوز که امام را نکشته اند

فلان هیئت نروید. خوب نیست. مداح محور است. سخنران محور نیست.

آدم نباید سلامتی اش را به خطر بیندازد. چرا به سر و صورت خود می زنید. این کارها درست نیست.

علم و کتل دیگر چه صیغه ای است. کلی راه بندان ایجاد می کنید.

اینقدر بدم می آید از اینها که روی ماشین شان جمله می نویسند این روزها. ماشین که برای این کارها نیست

محمود کریمی پارسال خلوص ش بیشتر از امسال بود …

!!!

متاسفانه این روزها شیاطین انس فعال شده اند و از این حرف ها زیاد می زنند. سخنران چیذر حاج آقای ریاضت، امروز گوشه ای از این مطالب را باز کرد و توضیح داد. جمله آخر را فردی رفته به مادر حاج آقا محمود کریمی گفته..

آخر واقعا انسان چه می تواند بگوید؟ آقای محترم، خانم گرامی،  تو خدایی؟ تو خلوص سنج داری؟ مجبوری حرف بزنی و خلوص آدم ها را مشخص کنی؟ کسی به شما چنین وظیفه ای داده؟ حداقل شعور و درک را برای کسی که داری امر به معروف و نهی از منکرش می کنی قائل باش.

 * حضرت آقای بهجت در حاشیه درس خارج فقه شون نقل کردند که از مرجع بزرگواری پرسیدند که در جایی مردم برای عزاداری علمی درست می کنند و نوکش آتش روشن می کنند و ممکن است شراره های آتش به این سو و آن سو بپرد. این کار اشکال ندارد؟ حق الناس نمی شود؟ ایشان فرمودند: نه. به مردم بگویید مراعات عزاداران امام حسین را بکنند و عقب تر بایستند.

* آقای پناهیان در دانشگاه امام صادق می گفتند که این ماشین های شما که در کنار خیابان پارک می کنید و اینجا را نسبت به حالت معمول ش شلوغ می کند و هر کس رد می شود می فهمد اینجا خبری است و اقامه عزا شده است، حتی این ماشین پارک کردن تان دارد نهال دین را آبیاری می کند. دارد کار مثبت می کند. همه عالم باید بفهمند این روزها خبری است. از ماشین های تان هم مایه بگذارید برای امام حسین.

* اگر پدر شما فوت کند، سال بعدش صبر می کنید تا دقیقا روز فوت ش بگذرد بعد ناراحت و عزادار می شوید؟ مثلا دو روز قبل فوتش که کم کم دارد به سالگردش نزدیک می شود می پذیرید کسی بیاید به شما بگوید «جکع کن بابا، بابات که هنوز نمرده، تازه پس فردا می میره باید از اون به بعد ناراحتی کنی. الان که فعلن نمرده که»

* آقای قاسمیان امسال در دانشگاه علم و صنعت می گفتند که اگر ما خود را مقید کنیم که اخبار را با منابع شان نقل کنیم و و چیزهایی که همین طوری بی سند و مدرک می شنویم را نقل نکنیم به جرات ۹۹٫۹ درصد از اخباری که می دهیم را باید تعطیل کنیم. همین طوری اسمس میاید و فوروارد می کنید. اینها را باید بعدا جواب بدهید.

* لطمه زدن جزو سیره امامان ما در عزاداری برای جدشان امام حسین علیه السلام بوده است. احتمالا برای ایشان که الگوهای ما هستند دیگر این را قائل هستید که درباره سلامتی و ضرر نزدن به جسم و اینها اطلاع داشته اند!

* حاج آقای ریاضت شب دوم روایتی خواندند به این مضمون که شیطان مدتی قبل از محرم، نعره ای می زند و همه ی شیاطین را احضار می کند و دستور می دهد که کلیه فعالیت های خود را تعطیل کنند و همه وقت شان را بگذارند تا به هر نحو ممکن خیمه ها و پرچم ها و هیئت های امام حسین برپا نشود. بعد از شروع محرم که کارشان بی نتیجه می ماند باز نعره می زند و به همه شیاطین انس و جن دستور می دهد که بیرون هیئت ها و مجالس بایستند و هرچه مردم کسب کرده اند را ازشان بگیرند. با تهمت، با غیبت، با خبر کذب، با شبهه ها و با سایر وسایل
….
این روزها حالم را می گیرند اینهایی که تحلیل گر و آسیب شناس عزاداری ها می شوند.

آقا جان، اهل عزاداری اگر هستی برو هر طوری که خودت می پسندی عزاداری کن

اگر نیستی هم بنشین کنار و موج به راه افتاده را نظاره گر باش، سکوت را کمی تمرین کن، ضرر ندارد!

انسان اگر حرف نزند، اگر درباره همه چیز نظر ندهد بقیه فکر نمی کنند که قدرت تکلم ندارد!

بقیه فکر می کنند او آدم عاقلی است که به خود اجازه نمی دهد در همه حوزه های تخصصی صحبت کند…

این مطلب را به اشتراک بگذارید:
balatarin cloob viwio Donbaleh Twitter Facebook Google Buzz Google Bookmarks Digg yahoo Technorati delicious