مدت ها پیش مطلبی نوشتم در مورد بخشیدن لباس های کودکان مان به نیازمندان اما نمی دانم چه سرّی پشت ماجرا هست که آن مطلب، هنوز در حافظه ی کامپیوتر ذخیره است و آن را منتشر نکرده ام. حتی امشب به دلایلی که خواهم گفت و خواهید خواند، به سراغ آن مطلب رفتم و خواندمش و خواستم همان را منتشر کنم که باز هم نشد و دارم مطلب دیگری می نویسم. نمی دانم زمان انتشار آن مطلب، کی فرا خواهد رسید و …

***

یکی از آشنایان که دستی در کار خیر و تهیه جهیزیه و سیسمونی دارد، این روزها مشغول جمع کردن چند دست سیسمونی برای چند نوزاد دختر و پسر است. برای خانواده هایی که شاید حتی این قدر توان مالی ندارند که دو سه دست لباس نوزادی بخرند.

نمی خواهم روضه بخوانم. بلد نیستم. خودم هم ندیده ام چنین خانواده هایی را، فقط شنیده ام، برای همین، چند روز پیش که برای خرید یکی دو دست لباس زمستانی برای مطهره رفته بودم، هر چه سارافون ها و پیراهن های دخترانه ی چین چینی و فوق العاده قشنگ به چشمم می خورد و تا عمق جان، وسوسه ام می کرد، چون مطهره یکی دو پیراهن مناسب داشت، دلم هیچ رقمه حاضر نشد حتی به خرید یک پیراهن. قصدم تعریف از خود نیست. اکثر مادران روی زمین، صرفا به جهت مادر شدن، لطیف و خوش قلب هستند. فقط کافیست در آن لحظاتی که مشغول خرید لباس های مارکدار و گران و حتی ارزان، اما اضافه و بیش از نیاز کودک مان هستیم، به یاد بچه های بی بضاعت بیفتیم، تا کمی دست و دلمان بلرزد. تا فقط عزیز دل خودمان را نبینیم. بلکه نگاهمان را وسعت ببخشیم و مادرانی را ببینیم در همین حوالی… که قلبی پر از حسرت و آه دارند.

نگاه امیدوار مادرانی که تا چند وقت دیگر زایمان می کنند و هنوز نتوانسته اند مایحتاج ضروری فرزند دلبندشان را تهیه کنند، به قلب پر مهر شماست.

در صورت تمایل، لباس ها و اسباب بازی های نو و در حد نوی فرزندتان را برای این مادران بفرستید تا دریایی از محبت را به دل غم زده شان هدیه کرده باشید.

____________

پی نوشت:

۱- در صورت تمایل به اهدای لباس و سایر هدایای غیر نقدی، لطفا با ایمیل من erfani1982@gmail.com مکاتبه کنید و مواردی که مورد نظرتان هست را ذکر کنید، تا با شما تماس بگیرم و نحوه فرستادن آنها را هماهنگ کنم.

۲-  در صورت تمایل به پرداخت وجه نقد جهت خرید سیسمونی، آن را به شماره کارت ۶۲۱۹۸۶۱۱۰۸۴۸۱۹۷۸ بانک سامان به نام همسرم (محمدرضا موذن زاده) واریز نمایید.

۳- تیم خیریه تاکید داشتند که لباس ها هر چه به زمان نوزادی نزدیک تر باشند، طبیعتا در روزهای نخست تولد، بیشتر قابل استفاده خواهند بود.

۴- چنانچه تمایل داشتید، دوستان تان را نیز مطلع نمایید.

۵- پیشاپیش تشکر به خاطر همت بلند و قلب پر مهرتان